İmmünomodülatör nedir ve Bağışıklığın Desteklenmesine Nasıl Yardımcı Olur?

 

İmmünomodülatörler ve bunların bağışıklık üzerindeki etkileri, maya beta glukanlarının bağışıklık sağlığını nasıl destekleyebileceğine dair artan araştırmaların ön saflarında yer alan bir konudur Wellmune ® baş bilim insanı Sonja Nodland, immünomodülatörler üzerine bir Soru-Cevap ve bunların bağışıklık sağlığını nasıl etkilediğine dair en son bilgilerde katılın .

Soru: Bize biraz geçmişinizden ve bağışıklık sağlığınızın sizin için neden önemli olduğundan bahsedin.

C: St. Louis'deki Washington Üniversitesi'nden Hücre Biyolojisi alanında yüksek lisans ve Minnesota Üniversitesi'nde Mikrobiyoloji, İmmünoloji ve Kanser Biyolojisi programından doktora derecem var. Akademik araştırmam, çeşitli bağışıklık hücrelerinin (çoğunlukla B hücreleri ve nötrofiller) nasıl "doğduğunu" ve insan vücudunda nasıl normal işlevler geliştirdiğini incelemekle geçti. O zamandan beri, bilimsel ilgi alanlarım, makrofajların yanı sıra bağışıklık sistemimizin diyetimizden ve vücudumuzda bulunan mikroorganizmalardan nasıl etkilendiğini de içerecek şekilde genişledi.

Tüm bu konulardan geçen bir tema, sağlıklı bir bağışıklık sisteminin genel fiziksel sağlık için kritik olduğu ve bunun zihinsel sağlığa da katkıda bulunabileceğini keşfediyoruz. Bağışıklık sağlığının genel sağlığımızda ve yaşam kalitemizde oynadığı bu merkezi rol nedeniyle, beni çok ilgilendiren bir konu.
 

S: İmmünomodülatörler nedir?

C: İmmünomodülatörler , bağışıklık sisteminin bir tehdide tepkisini genellikle faydalı bir şekilde değiştirerek bağışıklık fonksiyonunu desteklemeye yardımcı olabilecek maddelerdir.

Beta glukanların bağışıklık sistemini desteklemek için nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinmek için videoyu izleyin.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=CZk3ZTy0CgM&feature=emb_logo  

S: Bağışıklığı desteklemek için nasıl çalışıyorlar?

C: Bir patojenle ilk karşılaştığınızda, bağışıklık sistemi başlangıçta doğuştan gelen bağışıklık işlevi yoluyla hızlı ve spesifik olmayan bir şekilde yanıt verir Bu yanıtla ilişkili semptomlar, ağrı ve şişlik gibi şeyler, vücudun inflamatuar yanıtının bir sonucudur.

Bunu, bağışıklık sisteminin adaptif tarafı tarafından yürütülen patojene daha yavaş, spesifik bir yanıt izler. Adaptif bağışıklık sistemi uzun süreli bellek ve bir kereden fazla bize bulaşmasını önler birçok patojenleri sahiptir bağışıklık sisteminin bir parçasıdır.

Bir kısmı diyet yoluyla tüketilebilen immünomodülatör moleküller, bir patojen tespit edildiğinde daha etkili yanıt verecek şekilde normal bağışıklık tepkisini ayarlayarak vücudun patojenlere karşı savunmasına yardımcı olabilir.

S: Maya beta glukanı bir immünomodülatör olarak nasıl çalışır?

C: Maya kaynaklı beta glukanlar, doğuştan gelen bağışıklık sisteminin bir parçası olan nötrofillerin ve makrofajların enflamatuar ve antimikrobiyal aktivitelerini etkiler. Orada ortaya çıkan kanıtlar  , bir patojen tespit edildiğinde maya beta glükonların may “tren” vücudun bağışıklık hücrelerinin daha çabuk tepki olduğunu.

S: “Vücudun bağışıklık sistemini eğitmek” ne demektir?

C: Eğitim vücudun bağışıklık sistemini hücreleri gelecek tehdide daha etkili bir yanıt benimsemek neden doğal bağışıklık hücreleri mikroplar (canlı veya cansız) spesifik parçalarını karşılaştıklarında ortaya yeni tanınmış fenomen ifade eder. Özünde, bu, doğuştan gelen bağışıklık hücrelerinin, bu eğitim uyaranlarından birini deneyimledikten sonra, başka bir patojenle karşılaştıklarında daha hızlı ve etkili yanıt vermelerine olanak tanıyan deneyimin bir "anısını" muhafaza ettikleri anlamına gelir.
 

S: Doğuştan gelen bağışıklık eğitiminin geleneksel bağışıklık hafızasından farkı nedir?

C: Doğuştan gelen bağışıklık eğitimi ile genellikle düşündüğümüz geleneksel bağışıklık belleği arasındaki önemli bir fark, eğitilmiş yanıtın ne kadar geniş olduğudur. Geleneksel bağışıklık hafızasında bağışıklık sistemi, hastalık veya aşılama yoluyla bir patojenle (örneğin kızamık) karşılaşır ve uyarlanabilir bağışıklık sistemi, gelecekte bu patojeni (kızamık) tanımak ve vücudun enfekte olmasını engellemek için çeşitli spesifik molekül türleri oluşturur.

Bunun tersine, eğitilmiş bağışıklıkta, doğuştan gelen bağışıklık sisteminin canlı veya cansız mikroplarla karşılaşması ("eğitici" uyarıcı), "eğitmen" ile ilgili olmayan diğer, farklı patojenlere karşı daha etkili bir reaksiyona izin vermek için doğuştan gelen bağışıklık tepkisini ayarlar. . " Bu daha genel etki, bağışıklık savunması için çok önemlidir çünkü daha önce hiç karşılaşmadığınız patojenlere karşı bir miktar korumaya sahip olmak yararlıdır.

Maya beta glukanı gibi bir eğitim uyarıcısı ile ilk karşılaşma ile indüklenen eğitilmiş bağışıklık, sonraki enfeksiyonlara karşı gelişmiş bir yanıtla sonuçlanır. Antimikrobiyal moleküllerin üretimi de dahil olmak üzere, bu süreçten daha hızlı bir aktivasyon için bağışıklık hücrelerinin birkaç farklı işlevi hazırlanır.

Bu çizim, bağışıklık sistemi bir immünomodülatör olarak "eğitildiğinde" ne olduğunu gösterir.

S: Önde gelen bir doğal maya beta glukanı olan Wellmune ® , bağışıklık sağlığını desteklemek için doğuştan gelen bağışıklık eğitimini kolaylaştırır mı?

C: Daha önce de belirtildiği gibi, son on yılda maya beta glukanının bağışıklık sistemi için bir eğitim uyarıcısı olabileceğine dair ortaya çıkan kanıtlar ortaya çıktı. Bu henüz bilimsel bir gerçek olmasa da, mevcut kanıtlar bu yönü işaret ediyor. Ek olarak, Wellmune'un etki mekanizmasını araştıran daha önce yayınlanmış çalışmalardan bazı gözlemler, doğuştan gelen bir bağışıklık eğiticisinin nasıl davrandığı ile tutarlıdır. Bu, doğuştan gelen bağışıklık eğitimi üzerinde çalışanlar arasında aktif bir araştırma alanı ve önümüzdeki birkaç yıl içinde çok daha fazlasını öğreneceğimizi umuyorum. Bu arada, Wellmune için klinik araştırma portföyü , immünomodülatör özelliklerinin iyi bir kanıtıdır.
 

S: Farklı maya beta glukanı türleri var mı? Bağışıklık sağlığını nasıl destekledikleri arasındaki fark nedir?

C: Araştırma, maya beta glukanının immün modüle edici özelliklerini desteklemektedir - ancak Saccharomyces cerevisiae türünden tüm maya beta glukanı aynı değildir. Ekmek mayası ve bira mayası, her ikisi de beta 1,3 / 1,6 glukan üreten iki Saccharomyces cerevisiae türüdür, ancak ekmek mayasının hücre duvarlarından ekstrakte edilen beta glukanlar, bira mayasından ekstrakte edilenden farklı bir moleküler yapıya sahiptir.

Ek olarak, saflaştırma işlemi maya beta glukanının yapısını etkileyebilir. Moleküler yapının beta glukanın immün modüle edici özelliklerini etkilediği bilimsel makalelerde iyi belgelendiğinden, beta glukanın kaynağı önemlidir. Bu nedenle, özellikle ilgilenilen beta glukan ile yapılan araştırmaları dikkate almak önemlidir. Spesifik fırıncı mayasından türetilen beta glukanların kullanıldığı araştırmalardan elde edilen araştırma sonuçları, bira mayası veya farklı üretim süreçleriyle saflaştırılmış ekmek mayası beta glukanları gibi başka herhangi bir maya türevi beta glukan türüne atfedilemez.

S: Etkili bir maya beta glukan bileşenini nasıl seçerim?

C: Bağışıklık sağlığı için bir içerik seçerken, içeriğin kalitesine odaklanmalısınız. Kalite üç şeye bağlıdır: saflık, üretim sürecinde tutarlılık ve faydaların ne kadar iyi kanıtlanmış olduğu. Kaliteli bir maya türevi beta 1,3 / 1,6 glukan bileşeni olan Wellmune, bir ekmek mayası türünün hücre duvarından ekstrakte edilir ve on yıldan fazla bir süredir rafine edilmiş tescilli bir işlem kullanılarak saflaştırılır.

Wellmune'da insan bağışıklık sistemini desteklemedeki etkinliğini gösteren bir düzineden fazla insan klinik denemesi yayınlandı. Wellmune'un genel bağışıklık sağlığını iyileştirmeye ve genel sağlığı korumaya yardımcı olduğu gösterilmiştir. Wellmune ayrıca stresin zararlı etkilerine karşı korunmaya yardımcı olabilir ve sağlıklı enerji seviyelerini ve zihinsel berraklığı teşvik edebilir.

Wellmune, beta glukan takviyesi ile insan bağışıklık fonksiyonu arasındaki ilişkiyi tam olarak anlamak için devam eden araştırmalara kendini adamıştır.

 

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun

Yorum Ekle

Eposta adresinizi kullanıcılar tarafından görüntülenmez
Yorumlar kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır

Etiket Bulutu

sağlıklı beslenme meyve ahududu organik meyve freeze dry yaban mersini wellmune cips probiyotik yemek kitabı çilek sağlıklı atıştırmalık green family sağlıklı meyve atıştırmalık freeze-dry bağışıklık sistemi prebiyorik patates portakal pratik pasta rulo kek sağlıklı tarifler sağlıklı yaşam sağıklı ikramlar pasta yapımı riskli bebek tedavisi prebiyotik orac değeri yüksek meyve mutlu meyveler muz ne işe yarar mutfak sanatları misafir ikramlık meyve cipsi meyve drop nefis yemek tarifleri nemsizlik organik sebze otizm pandispanya tarifi sebze orac değeri o.r.a.c orac pasta tarifi soğuk sıkım vegan ürün vişne yanlış beslenme vegan uzay teknolojisi ucuz ahududu üretim yanlış kozmetik uygulamalar yemek sepeti zencefil zeytin zeytin yağ zehir yoğurt yer çekimi yetersiz uyku transyağ trans yağlar mercimek çorba stres tarim simbiyotik sigara kullanımı serbest radikal serbest radikalleri emme yeteneği tatlı tatlı patates tereyağ toksin toprak tendoncilt tendon tatlı yapımı tatlılar sebze cipsi kuru ahududu epilepsi eti cicibebe freeze dried enginar elma küp doymuş yağ drop elma freeze-dried frenk üzümü glutatyon eksikliği glutatyon faydaları glutatyon nasıl alınır? glukan gıdalardaki gizli zehir genler gıda dedektifi dondurulmuş ahududu doğal ürün bağ bağışıklık bakla aronia berry aronia ahududunun faydaları alkol kullanımı bardacık besinler cilt çorba yapımı deri çilek küp çay saati ikramlık bete glucan boğurtlen glutatyon nedir glutensiz kırmızı meyve kış kivi kırmızı mercimek ketojenik beslenme kemik kemikler ketojenijk tarifler kiwi kolajen mandalina matematiksel beslenme maya afazi kurabiye tarifi kolay ve pratik yemek tarifleri kurabiye kek tarifi kas güneş ışınları günlük orac hava kirliliği green family foods gözler goji gojiberry hücre ikramlık kadın çiftçi kadın üretici kalp kabak iyi tarım uygulamaları immünomodülatör incir maya beya glukan